M&A Danışmanlık
Bir işin satın alma yoluyla büyümesi zaman, kaynak ve çoklu seçeneklerin doğru analizine ihtiyaç duyar. Bir iş satılması ise tüm alıcılarla aynı anda görüşülüp değerlendirilmesine bağlıdır.

İlk Aşama Ekibimiz işinizi ve hedeflerinizi en iyi biçimde anlayabilmek için sizinle birlikte kapsamlı olarak iş modeli, stratejisi, mali olasılıkları, şirket kültürü, bölgesel ve fonksiyonel planlar üzerinde çalışırlar.

Fikir Üretme Size tarafsız ve deneyimli bir bakış açısıyla bakarak şirketinizin ihtiyaçlarını öğrenir ve geleceği için fikir belirtiriz.

Şirket Profili ve Değerlemesi Deneyimli analistlerimiz sizinle birlikte değerleme çalışması yürütürler. Doğru ve tarafsız sonuca ulaşabilmek için gerekli tüm eforu sarf eder ve bunları hazırladığımız sunum ve memorandum olarak sizlere iletiriz.

Potansiyel Alıcı/Satıcı/Ortak Bulunması Sahip olduğumuz M&A ağı ve güncel sektör oyuncuları hakkındaki bilgilerimiz sayesinde size en uygun yerli ve yabancı firmaları belirler ve görüşmelere başlamak için onlarla kontağa geçeriz.

Görüşmeler Tek bir "doğru fiyat" veya "doğru anlaşma" yoktur. Total Finans olarak bizler süreç boyunca tüm iş ve yasal konularda görüşmeleri yönlendirir ve firmanıza yardımcı olur. Amacımız müşterilerimize birden fazla seçenek sunmaktır.

Kontratlar Bizim için her ayrıntı önemlidir. En başından sonuçlanana kadar dahil olduğumuz anlaşma süreci anlaşmanın en iyi ve etkili biçimde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Uygulama Pek çok durumda şirketlerin yeni birleşmeler öncesinde ayrılması, belirli hedeflere ulaşmış olması ve belirtilmiş taahhütlerin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Bazen iç içe girmiş konular tüm süreci durma noktasına getirebilir. Total Finans bu gibi durumlarda tecrübeli ekibi sayesinde tüm zorlukların aşılmasında ve en iyi anlaşmaya varılmasını sağlayacaktır.