Strateji Danışmanlığı
Kurumsal strateji alanındaki deneyimimiz ile stratejik opsiyonlarınızı belirler ve olası bir birleşme veya satın alma yöntemi ile büyüme seçeneklerinizi değerlendirmenize ışık tutabiliriz.

 

  • Özsermayemi nasıl optimize edebilirim? İşimi satmanın zamanı geldi mi?
  • Şirket değerini arttırmak için işimi büyütmeli miyim?
  • Maliyetleri azaltmak ve ölçek ekonomilerinden istifade etmek için satın alma stratejisi izlemeli miyim?
  • Hedef pazarımdaki risklerden ve olumsuz etkilerden korunmak için yatırımlarımı çeşitlendirmeli ve/veya yeni pazarlara yönelmeli miyim?
  • Büyümeyi hızlandırmak ya da şirketimi satışa hazırlamak için halka arz veya azınlık hissesinin satışı doğru bir seçenek mi?
Müşterilerimizin düşüncelerini inceler, geliştirir ve destekleriz; ve stratejik karar alma sürecini geliştirerek en verimli noktaya getiririz. Modelleme araçları, stratejik planlama analizi, değerleme ve finansal kapasite analizi gibi kullandığımız metodlar ile en uygun büyüme stratejisini uygulamaya koyarız.
Takımımız ve global ortaklarımız, kurumsal strateji planlaması, şirket sirküleri oluşturulması, yatırımcı veya yönetim kurulu sunumları hazırlanmasında ve dolayısıyla müşterilerimizin vermek istedikleri mesajın hissedarlarına etkin bir şekilde ulaştırılmasında deneyimlidir.